Skrypt do budowy Debiana dla ODROID-U3

Dla zainteresowanych popełniłem niedawno skrypt do budowy Debiana na platformę ODROID-U3. Znalezione w sieci skrypty nie działały poprawnie, ale pozwoliły mi na znalezienie właściwego kierunku. W chwili obecnej działa generowanie kart SD bądź nośników eMMC dla platformy ODROID-U3. W planach jest uzupełnienie o obsługę ODROID-XU3.

ODROID-U3 Board

Wcześniej udawało mi się uzyskać podobny efekt za pomocą innej metody, niestety wymagała ona wykonania kilku czynności manualnie i nie była rozwiązaniem, które można by uznać za satysfakcjonujące. Powyższe skłoniło mnie do napisania niniejszego skryptu. Całość testowałem na wirtualnej maszynie VirtualBox z Debianem x86. Tak zbudowany system zawiera minimum niezbędne do wystartowania i funkcjonowania oraz umożliwia zalogowanie się do systemu poprzez ssh lub UART. W pierwszych liniach skryptu podajemy parametry dla wykonania – wymagana modyfikacja. Skrypt uruchamiany z konta użytkownika uzyskuje uprawnienia za pomocą sudo. Karta przed wykonaniem skryptu nie może być zamontowana.

UWAGA: Skrypt udostępniam w formie „as-is” bez gwarancji. Nie odpowiadam za wynikłe szkody z działania bądź niewłaściwej konfiguracji przeprowadzonej przez użytkownika. Używasz na własną odpowiedzialność.

UPDATE: Projekt wrzuciłem do GitHub:

https://github.com/jarlath-net/Odroid_Debian

Jeżeli pojawią się jakieś pomysły lub sugestie – proszę o informację w komentarzach.

Zawartość skryptu v0.1:

W trakcie pisania skryptu pomocne okazały się materiały dostępne na stronach:

http://forum.odroid.com/viewtopic.php?f=79&t=5513

https://doukki.net/doku.php?id=hard:arm:odroid:odroid-u3-debian