WiFi upgrade w Minix X5

W sobotę trochę przemeblowania w mieszkaniu i kolejny problem. Podłączony do telewizora w sypialni Minix X5 po zmianie miejsca postoju zaczął mieć problemy z szybkością transmisji przez WiFi. Wcześniej czytałem, że ten model z uwagi na umiejscowienie i jakość anteny może mieć problemy z szybkością transmisji, ale do tej pory tego objawu nie uświadczyłem.
Po chwili udało mi się otworzyć Minixa. Mocowanie spodniej pokrywy jest do sforsowania, ale wymaga odrobiny delikatności, żeby nie uszkodzić obudowy. Całość trzyma się za pomocą szeregu zatrzasków praktycznie na całym obwodzie urządzenia. Do przeprowadzenia operacji przyda się cienki płaski śrubokręt i odrobina zręczności przyprawiona cierpliwością. Po tym jak uda się w końcu zdjąć obudowę zobaczymy spodnią część płyty głównej, która przymocowana jest pięcioma śrubami. Niestety zapomniałem zrobić zdjęcia z samego procesu otwierania a dalsze niestety z uwagi na fakt, że moja małżonka porwała mi na kilka dni aparat, poniższe zdjęcia zrobiłem telefonem 🙂

Sama płyta główna wygląda tak:

Minix_X5_Board

Antena zainstalowana do górnej części pokrywy faktycznie nie wygląda imponująco 😉 :Minix_X5_Oryg_Antenna

Sam punkt mocowania do kabla anteny do płyty głównej :

Minix_X5_Orig_Antenna_Mount

Po odlutowaniu okazuje się, że jest tam miejsce na gniazdo u.fl :

Minix_X5_UFL_Place

Które po chwili znalazłem na jakieś płytce modułu WiFi z laptopa :Minix_X5_UFL

Odrobina pracy i złącze przylutowane :

Minix_X5_UFL_Soldered

Chwila prawdy – sprawdzenie miernikiem, czy przypadkiem nie zrobiłem gdzieś zwarcia, ale na szczęście tego typu niespodzianki nie było. Teraz czekam na zamówiony konektor U.FL(f)-SMA(m) oraz antenę, które powinny dotrzeć do mnie w ciągu kilku najbliższych dni.

WiFi upgrade w Minix X5 – montaż anteny