WL-500GPv2 OpenWRT (trunk) vs Jarlath

Odrobina wolnego czasu – sukces gwarantowany. Pisząc jakis czas temu o moich zabawach z routerem Asusa nie myślałem, że zejdzie mi z tym tyle czasu. Bazując w większości na podanym wcześniej artykule osiągnąłem już sukces, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zmienił czagoś wg swojego uznania…Zaczęło się od aktualizacji wydania OpenWRT, gdyż ta będąca przedstawiona i udostępniona wersja OpenWRT pozwoliła sprawdzić, czy wszystko zadziała jak trzeba, ale była przestarzała. Niestety nie dałem rady. Aktualny Backfire w wersji 10.3 jest dość zamieszany i właściwie wciąż poprawiany (status RC). Na etapie budowy chcąc zawrzeć w obrazie wszystkie niezbędne narzędzia – build się sypał. Wyglądało to na problemy z ulibc. Pod młotek poszedł więc niestabilny trunk w wersji 26774.

Pierwsze dobre wieści – budowa zakończona sukcesem… Po załadowaniu do routera – działa, ale nie do końca… uruchomienie mpd sypało brakiem biblioteki… Google pomogło dodałem do builda ntpclient i zagrało bez problemu – przynajmniej z głośników.

Chcąc przejść na komunikację WiFi pojawił się problem (wynikający z niestabilności wydania) – tryb klienta WiFi (sta) działa, ale nie znalazłem możliwości dołączenia interface radiowego do br-lan. Rozwiązanie pośrednie w postaci przydzielenia IP dla wlan0 oraz przestawienia tras routingu sprawdził się i pełny sukces osiągnięty.

Teraz czekać na stabilizację Backfire, słuchając radyjka z głośników podłączonych ro routera 🙂 w międzyczasie może uda się zbudować jakiegoś LCD i podłączyć do całości 🙂