Więcej mocy dla Twoich urządzeń

Jakiś czas temu wprowadzono standard złącza ładowarki dla telefonów komórkowych, rośnie też liczba innych urządzeń, które mogą być ładowane przy pomocy złącza micro-USB. Aktualnie posiadając dwa telefony, tablet, słuchawkę bluetooth, ładowanie kilku naraz wymagało pakowania na wyjazdy kilku ładowarek a i w domu nie było wygodne, bo w końcu każda ładowarka to kolejne zajęte gniazdo sieci 230V.

Oczywiście możemy ładować urządzenia bezpośrednio ze złącz USB w komputerze, ale w przypadku USB 2.0 ograniczeniem jest 500mA, co znacznie przedłuża czas ładowania. Rozwiązaniem tego problemu okazała się ładowarka firmy Arctic. Posiada ona 4 złącza USB, dzięki którym możemy ładować max 4 urządzenia o sumarycznym poborze do 4500mA.

Arctic Home Charger 4500 posiada szereg zabezpieczeń takich jak: zabezpieczenie termiczne, przed zwarciem i przed zbyt wysokim prądem. Pozwala to na spokojne i bezproblemowe ładowanie wszystkich gadżetów USB. Jednocześnie wsparcie dla USB 3.1 (USB Power Delivery Profile 1) pozwala na ładowanie urządzeń, które pojawią się na rynku w przyszłości dostarczając wystarczającą ilość energii. Dzięki wysokiej sprawności urządzenia nie nagrzewa się zbytnio.

Niestety w zestawie z ładowarką nie znajdziemy żadnych kabli do zasilania naszych urządzeń. Sama ładowarka wykonana jest solidnie i estetycznie. Na przedniej części znajdują się diody statusowe, sygnalizujące obecność zasilania, ładowanie oraz stan ładowania podpiętych urządzeń. Gniazda są w 2 kolorach: czarnym i pomarańczowym. Gniazda czarne służą do ładowania praktycznie każdego urządzenia a pomarańczowe, dostarczające więcej prądu przeznaczone są głównie do ładowania tabletów i bardziej wymagających smartfonów. Producent zastrzega, że niektóre starsze urządzenia mogą nie chcieć się ładować przy podłączeniu do pomarańczowych złącz. Ja nie znalazłem u siebie urządzenia, które było by tak wybredne. Nie wykluczone, że niebawem zakupię jeszcze jedną taką ładowarkę do równoczesnego zasilania kilku Raspberry Pi i Odroid U3.

Arctic Home Charger 4500 Arctic Home Charger 4500 led