Windows 10 rezerwacja bezpłatnej aktualizacji

Od dzisiaj Microsoft zaprasza do rezerwacji uaktualnienia aktualnie posiadanego systemu Microsoftu do Windows 10. Z posiadanych informacji wynika, że uprawnionymi do bezpłatnej w pierwszym roku aktualizacji będą posiadacze legalnych kopii systemów Windows 7, 8 i 8.1.

Prawdopodobnie już dzisiaj lub w najbliższych dniach na pasku zadań pojawi się tak jak u mnie ikonka w zasobniku systemowym:

Windows 10 rezerwacja - Tray Icon

Po jednokrotnym kliknięciu pojawia się prezentacja nowego systemu Microsoftu i możliwość rejestracji w celu powiadomienia o dostępności nowej wersji.

Windows 10 rezerwacja - Info01 Windows 10 rezerwacja - Info02 Windows 10 rezerwacja - Info03 Windows 10 rezerwacja - Info04 Windows 10 rezerwacja - Info05 Windows 10 rezerwacja - Info06

Aby zarejestrować się i otrzymać powiadomienie należy podać swój adres e-mail na który zostanie przesłane powiadomienie o dostępności systemu

Prawdopodobnie ta sama aplikacja, która pojawia sięWindows 10 rezerwacja - Tray Menu na pasku powiadomień będzie umożliwiała w późniejszym czasie przeprowadzenie aktualizacji – wskazuje na to menu ukryte pod prawym klawiszem myszy.

Odliczanie do premiery trwa, miejmy tylko nadzieję, że ostateczna wersja Windows 10 będzie produktem pełnowartościowym. Co prawda pojawiają się informację, że pewne pożądane opcje zniknęły w ostatniej wersji testowej ale miejmy nadzieję, że Microsoft posłucha uwag przyszłych użytkowników i przywróci usunięte funkcjonalności. O ile wierzyć doniesieniom Windows 10 ma być ostatnią wersją systemu Microsoft dla odbiorców końcowych co nie znaczy, że system z czasem straci wsparcie – wszystko wskazuje, że będzie on dożywotnio wspierany poprzez subskrypcję aktualizacji. Zmieni się także sposób licencjonowania dla użytkownika końcowego, ale na oficjalne informację pozostaje nam jeszcze chwilę poczekać.